Nemecký opozičný líder si na dovolenke zlomil kľúčnu kosť: Zranil sa počas športu

13.08.2022 00:16 BERLÍN - Predseda nemeckej opozičnej Kresťanskodemokratickej únie Friedrich Merz si počas dovolenky v Bavorsku zlomil kľúčnu kosť. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na jeho hovorcu.

FBI hľadala u Donalda Trumpa tajné dokumenty o jadrových zbraniach: Ten vyzýva na ich zverejnenie

13.08.2022 00:16 WASHINGTON - Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie údajne počas pondelkovej domovej prehliadky u bývalého prezidenta Donalda Trumpa na Floride hľadal okrem iného tajné dokumenty týkajúce sa jadrových zbraní. Americký denník The Washington Post sa to dozvedel od ľudí blízkych vyšetrovaniu, píše TASR.

Čína uvalila sankcie na litovskú političku za to, že navštívila Taiwan

13.08.2022 00:16 PEKING - Čína uvalila sankcie na námestníčku litovského ministra dopravy Agné Vaiciukevičiuté za to, že navštívila Taiwan, ktorý Peking považuje za súčasť svojho územia. V piatok o tom informovalo čínske ministerstvo zahraničných vecí. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Zákaz vydávania víz do EÚ je Achillovou pätou Ruska, tvrdí estónska premiérka

13.08.2022 00:16 TALLIN – Množiace sa výzvy na zastavenie vydávania víz pre ruských turistov do krajín schengenského priestoru zasiahli Moskvu na citlivom mieste. V piatok to uviedla estónska premiérka Kaja Kallasová. Urobila tak len deň po tom, čo jej vláda schválila prísnejšie podmienky pre návštevníkov z Ruska. TASR správu prevzala od agentúry DPA.

Do Česka opäť prúdi ruská ropa: Príčinu prerušenia odstránila jedna z európskych bánk

13.08.2022 00:16 PRAHA - V piatok o 20.00 h opäť začala prúdiť do Českej republiky ruská ropa. Informuje o tom TASR podľa správy českého servera Novinky.cz, ktorému to potvrdila riaditeľka kancelárie generálneho riaditeľa slovenského prepravcu ropy Transpetrol Linda Vaškovičová.

Muž z Afriky znásilnil na verejných toaletách v Paríži turistku z USA: Jej partner ju čakal vonku

13.08.2022 00:16 PARÍŽ - Bezdomovec pochádzajúci zo Severnej Afriky znásilnil na verejných toaletách v Paríži Američanku . Jej partner čakal na ňu vonku. Stalo sa tak v nedeľu skoro ráno. Polícia podozrivého zadržala. Obvinila ho zo znásilnenia.

Muž zabil manželku len pár hodín po svadbe: Mŕtvola ležala v kufri

13.08.2022 00:16 BRADFORD - Mal to byť najšťastnejší deň v živote Dawn Walkerovej , no bol to jej posledný. Angličanku zabil jej manžel Thomas Nutt v októbri 2021 – len niekoľko hodín po ich svadobnej hostine. Nutt bol v stredu na súde v Bradforde uznaný vinným z vraždy.

VIDEO Útok na známeho spisovateľa počas prednášky: Podľa fatvy má každý moslim povinnosť ho zabiť

13.08.2022 00:16 NEW YORK - Britského spisovateľa Salmana Rushdieho napadol počas piatkovej prednášky v New Yorku neznámy muž. Útočník vtrhol na javisko a začal Rushdieho udierať, resp. bodať. TASR správu prevzala od agentúry AP, ktorá sa odvoláva na svedectvo vlastného reportéra prítomného na prednáške.

MIMORIADNE Šokujúca tragédia v Čiernej Hore, muž po rodinnej hádke zabil 10 ľudí

13.08.2022 00:16 CETINJE - Desať ľudí zastrelil v piatok páchateľ v čiernohorskom meste Cetinje. Strieľať začal údajne po rodinnej hádke. Jeho vyčíňanie ukončili policajti, ktorí ho pri prestrelke zabili. Informuje o tom TASR na základe správy agentúry AP, ktorá cituje miestnu televíziu a políciu.

MIMORIADNY ONLINE Napätie kvôli Záporožskej elektrárni dočasne utíchlo: Rusko žaluje EÚ kvôli sankciám

12.08.2022 15:02 KYJEV - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval predstaviteľov Ukrajiny, aby verejne nehovorili o vojenských taktikách Kyjeva. Vynášanie takýchto informácií je podľa neho "úprimne nezodpovedné". Správu sme prevzali z agentúry Reuters. Situáciu sledujeme ONLINE.

Novinári v utajení odhalili otrasný biznis s migrantmi: Za cestu 2400 eur, Francúzi vás pustia ďalej!

12.08.2022 15:02 LONDÝN - Prevádzači ľudí používajú TikTok na predaj prechodov cez Lamanšský prieliv a migrantom tvrdia, že Francúzi pustia ďalej, zistilo vyšetrovanie denníka The Sun. Novinári objavili viacero účtov na sociálnej sieti patriacich Albáncom, ktorí utečencom radili, ako obabrať azylový systém.

Lupiči privolali políciu, aby ich zachránila zo zrúteného tunela, ktorý si sami postavili

12.08.2022 15:02 RÍM - Skupina bankových lupičov v Ríme privolala políciu, aby ich zachránila zo zavaleného tunela. Ten vykopali samotní lupiči pri neúspešnom pokuse o vylúpenie banky. Správu sme prevzali v piatok z agentúry DPA.

Vo Francúzsku vyšetrujú bývalého českého premiéra Babiša v súvislosti s praním špinavých peňazí

12.08.2022 15:02 PRAHA - Francúzsky Súd pre vyšetrovanie závažnej trestnej činnosti začal s bývalým českým premiérom Andrejom Babišom konanie pre podozrenie z prania špinavých peňazí. Daňové podvody majú súvisieť s nadobudnutím víl na Francúzskej riviére. Informuje o tom spravodajkyňa v Prahe na základe informácií denníka Le Monde a českých médií.

Hasiči chcú popoludní ukončiť zásah v Národnom parku České Švajčiarsko

12.08.2022 15:02 PRAHA - Hasiči v Národnom parku České Švajčiarsko by mali popoludní správe parku odovzdať posledné hasené územie, čím by požiar považovali za zlikvidovaný. Uviedol to v piatok riaditeľ Hasičského záchranného zboru ČR Vladimír Vlček, informuje spravodajkyňa v Prahe.

FOTO Hasiči z viacerých európskych krajín pomáhajú v boji s požiarmi vo Francúzsku

12.08.2022 15:02 PARÍŽ - Hasiči z viacerých európskych krajín začali v piatok prichádzať do Francúzska, aby pomohli v boji s viacerými lesnými požiarmi. TASR správu prevzala z agentúry AP.